Aktualności

Spotkanie mikołajkowe WISTA POLAND 6.12.2023 

6 grudnia 2023 r. w kawiarni Cysteria w Oliwie, miało miejsce coroczne spotkanie kobiet zrzeszonych w Wista Poland – Stowarzyszeniu Kobiet Gospodarki Morskiej i Handlu Poland Women’s International Shipping and Trading*, którego członkiniami są również panie z Polskiego Rejestru Statków.

Jednym z punktów programu spotkania była loteria mikołajkowa i licytacja. Losowane i licytowane były upominki i gadżety przekazane przez firmy sponsorów, w tym PRS. Uzyskane środki finansowe zostaną przekazane Fundacji Ocean Marzeń. Fundacja ta wspiera dzieci i młodzież z domów dziecka poprzez różne formy ich aktywizacji – kursy i rejsy żeglarskie oraz stypendia żeglarskie i zawodowe dla młodzieży.

Fundacja postawiła na aktywizację na wodzie, bo jak czytamy na ich stronie: „Żeglarstwo pomaga dzieciom zbudować poczucie własnej wartości. Podczas rejsów mogą odkryć swoje zdolności, rozwinąć talenty, nauczyć się odpowiedzialności za siebie i innych.”

Cieszymy się, że mogliśmy choć w drobnym stopniu wesprzeć rozwój młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 * WISTA Poland – zrzesza kobiety na szczeblu kierowniczym pracujące w szeroko pojętej branży morskiej. Członkinie stowarzyszenia pracują w nim społecznie podejmując inicjatywy na rzecz rozwoju gospodarki morskiej, ochrony zdrowia i środowiska morskiego.

Skip to content