Aktualności

Baltexpo 2023 z udziałem PRS – podsumownie

W ubiegłym tygodniu odbyła się na terenach wystawowych Amber Expo w Gdańsku 22. edycja targów morskich Baltexpo. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje Baltexpo – jak brzmi pełna nazwa wydarzenia, w tegorocznej odsłonie przygotował nowy właściciel marki – Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zmieniony został układ wystawowy – wydzielono strefy dedykowane branży okrętowej i militarnej, logistyce, offshore oraz dodano, we współpracy z Infoshare, strefę dla startupów, które oferują rozwiązania skierowane do branży morskiej. W ramach wydarzenia odbyła się konferencja branżowa oraz zorganizowany został, jako nowy pomysł, Dzień Kariery. Partnerem strategicznym Baltexpo był Port Gdańsk.

Tegoroczne targi zgromadziły około 200 wystawców i prawie 5 tysięcy odwiedzających. Tradycyjnie w dniu otwarcia wręczono Złote Kotwice – nagrody przyznawane organizacjom i firmom, których działania i osiągnięcia mają lub mogą mieć znaczenie dla gospodarki morskiej. Laureatami zostali m.in. stocznia CRIST i Remontowa Shipbuilding.

Wśród wystawców był i Polski Rejestr Statków, który uczestniczy w Baltexpo od drugiej edycji targów, czyli niemal od ich początku. Załogę stoiska PRS stanowili eksperci z różnych obszarów technicznych, którzy udzielili odpowiedzi na pytania licznie odwiedzających gości i przeprowadzili wiele rozmów biznesowych na naszym stoisku.

Głosu polskiego klasyfikatora nie zabrakło również na konferencji, odbywającej się w trakcie Baltexpo. W drugim dniu targów, w panelu „Porty przyszłości – od wolumenu do wartości”, uczestniczył prezes PRS, dr hab. inż. kpt. ż.w. Henryk Śniegocki. Wypowiedział się w temacie paliw, jakimi będą mogą lub będą zasilane statki w przyszłości, jak LNG, wodór, metanol oraz atom. Ten ostatni jest w jego opinii najczystszym i najtańszym rozwiązaniem spośród wszystkich rozważanych rodzajów paliw.

W ostatnim dniu – Dniu Kariery – stoisko PRS odwiedziły liczne grupy uczniów i studentów, którym nasi pracownicy z obszaru HR oraz specjaliści i eksperci i z inspektoratów technicznych przedstawiali działalność Polskiego Rejestr Statków i zachęcali do poszukiwania pracy w naszej firmie.

Wszystkim gościom i klientom dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, interesujące i obiecujące spotkania i rozmowy. Liczymy, że przełoży się to na udaną współpracę.

Dziękujemy też wszystkim naszym pracownikom, którzy licznie reprezentowali PRS na targach.

Skip to content