Aktualności

Ruszają morskie targi Posidonia 2024

Ruszają morskie targi Posidonia 2024

Dzisiaj rozpoczynają się międzynarodowe targi morskie Posidonia 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadzi w tym roku ponad 2 tysiące firm z 82 krajów świata. Organizatorzy przewidują ponad 40 tysięcy uczestników i oceniają, że będzie to frekwencyjnie rekord targów w ich 60-letniej historii.

Wśród wystawców będą 23 pawilony narodowe, w tym Pawilon Polski. Pod polskim logo i auspicjami Ministerstwa Infrastruktury swoje oferty zaprezentują: Stocznia Remontowa Nauta S.A., Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., zarządy portów morskich w Gdańsku, Gdyni oraz Szczecinie i Świnoujście, Gospodarka Morska Sp. z o.o./Polskie Forum Technologii Morskich, Bota Technik SA oraz Polski Rejestr Statków S.A. Łącznie polską branże morską będzie reprezentowało 28 polskich wystawców.

Tradycją Posidonia są poprzedzające ją wydarzenia sportowe. Przy okazji targów organizowane są regaty jachtów, turnieje golfowy, piłkarski i koszykówki oraz biegi. I w tych wydarzeniach w tym roku nie zabrakło polskich przedstawicieli. Polski pawilon miał swój jacht na Posidonia Cup – regatach które odbyły się już w piątek 31 maja. Wśród załogi, na pięknie obrandowanym jachcie IKIGAI znaleźli się przedstawiciele PRS: Jacek Witt,  członek Zarządu oraz Natalia Gafou i Robert Domański z placówki w Pireusie.

Reprezentacji PRS nie zabrakło także na Posidonia Running Event – 5-kilometrowym biegu po Pireusie. W zawodach udział wzięli 2 inspektorzy z Placówki Pireus: Teodor Mouzis i Ioannis Tritaris.

Formalne otwarcie targów o godzinie 18.00. Wszystkich zainteresowanych ofertą polskiej branży morskiej zapraszamy przez cały tydzień – do piątku włącznie na stoisko 1.337.

Do zobaczenia!

Poniżej kilka ujęć z obydwu wydarzeń sportowych, w tym ze strony targów.

Skip to content