Aktualności

Audyt administracji morskiej Antigui i Barbudy

Audyt administracji morskiej Antigui i Barbudy

Dzisiaj zakończyliśmy audyt administracji morskiej Antigui i Barbudy, który przeprowadzony był w centrali PRS zdalnie w dniach 19-23 lutego 2024 r. na zgodność z wymaganiami Kodeksu Organizacji Uznanych (RO Code). Był to pierwszy audit tej administracji od momentu uzyskania upoważnienia w 2020 r. i odnowienia umowy w 2023 r. Audyt zakończył się bez żadnych niezgodności i z pozytywną rekomendacją do utrzymania upoważnienia PRS do działania w imieniu administracji morskiej Antigui i Barbudy.

Administracja Antigui i Barbudy zamierza rozwijać współpracę z PRS w związku z rozbudową swojej floty i wyraziła nadzieję na spotkanie z przedstawicielami PRS podczas Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2024, aby omówić te kwestie.

Pod flagą Antigui i Barbudy jest zarejestrowanych niemal 1400 statków o pojemności powyżej 11 mln GT łącznie. Rejestr zaliczany jest do 20 najlepszych flot handlowych na świecie w kategoriach liczbowych i cieszy się dużym uznaniem wśród armatorów, banków finansujących statki, państw portu i bandery oraz Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO. Antigua i Barbuda znajduje się na białej liście Paris Memorandum of Understanding on Port State Control, co oznacza, że jest flagą wysokiej jakości.

Skip to content