Extranet

Przejdź do ekstranetu »

POLSKI REJESTR STATKÓW NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH „POSIDONIA”.

W dniach od 4 do 8 czerwca 2018 roku w Atenach odbyły się 31 Międzynarodowe Targi „POSIDONIA”. Impreza należy do jednych z największych targów branży żeglugowej na świecie. Odbywa się okresowo, co dwa lata. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 1800 firm ze 101 krajów.

Polski Rejestr Statków zaprezentował się w ramach polskiego pawilonu, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

W poniedziałek, po ceremonii otwarcia targów, polski pawilon odwiedził premier Grecji Alexis Tsipras oraz grecki minister żeglugi, spraw morskich i polityki wyspiarskiej Panagiotis Kouroumblis.

Podczas drugiego dnia targów odbyło się seminarium pt.: „Poland – thinking out of the box about maritime industry”, na którym przedstawiono potencjał oraz możliwości polskich przedsiębiorstw branży morskiej. Swoją ofertę zaprezentował również Polski Rejestr Statków. Seminarium było zorganizowane przez Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ we współpracy z Ambasadą RP w Atenach.

Wśród imprez towarzyszącym targom znalazły się zawody sportowe, w tym okolicznościowy bieg „Posidonia Running Event”. W biegu uczestniczyli biegacze z 38 krajów. Polska była reprezentowana przez przedstawicieli Ambasady RP w Atenach oraz Placówki PRS w Pireusie.

Uczestnictwo w „POSIDONII” przyniosło  PRS wiele ciekawych kontaktów biznesowych. Dzięki wystawieniu się na targach pod wspólnym szyldem „Polish Maritime Industry”, Polski Rejestr Statków mógł skorzystać z efektu synergii dynamicznie rozwijających się polskich firm branży morskiej.